top of page

Hakkımda

ilkay.jpeg

Amaç

İslam dünyasından okurlar için blog yazılarımın amacı önce kendimi, daha sonra potansiyel okuyucuyu bilgilendirmek, düşündürmek, ve daha iyisi için harekete geçirmek. Ahir zamanda kendimin de karşısına çıkan yeni nesil problemler ve çelişkilerin cevaplarını arıyorum. Bu popüler sorunların İslami açıdan yeterince değerlendirilmediğini gördüğüm için de yazıyorum.

Hiçbir konuda hüküm vermemeye gayret ediyorum. Sizler de benim, konu uzmanı olmayı geçtim, doğru bir kul olma yolunda bile yetersizliğimi bilerek, sözlerimi 'cevap' olarak almaktan imtina edin.

İslam dünyasından veya değil, uluslararası okuyucular için yazıların İngilizce kopyalarını eşzamanlı paylaşmaya çalışıyorum. Buradaki amacım ise; bu okuyucuların, islam dinini yalnızca medyadan veya dışardan gözlemledikleri müslümanların yaşayışıyla yargılamalarından ziyade, araştırmalarına teşvik etmek.

 

Kısa Biyografi

Çocukluk ve gençlik yıllarımı sırasıyla Diyarbakır, Ankara ve Isparta'da geçirdim. 2010 yılında O.D.T.Ü. gıda mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2 yıl İstanbul'da ambalaj mühendisi olarak çalıştıktan sonra iş hayatım için karşıma çıkan bir fırsatı değerlendirip Hollanda'ya taşındım. Hollanda'da iki ayrı firma için 6 sene boyunca araştırma-geliştirme alanında ambalaj geliştime üzerine çalışmaya devam ettim. Şu an vatan özlemi ve özel sektörde çalışmanın yorgunluğu sebebiyle hayata bir ara verip Türkiye'ye döndüğüm, ilgi alanlarıma, aileme ve özüme zaman ayardığım bir süreçteyim. Herkes gibi ben de bu hayattaki kimliğimi bulmaya, tutunmaya, ruhuma iyi geldiğini düşündüğüm eylemleri yapmaya çalışıyorum.

İlkay

  • LinkedIn - White Circle
  • Instagram - White Circle
bottom of page